3554 New Queen Street Philadelphia, PA 19129
Sold

  3554 New Queen Street Philadelphia, PA 19129

Sold on 09/15/2022
$349,900 (USD)
3
BED
2
BATH
1,542
SQFT
Sold Date:
09/15/2022
Taxes
$3,240(2022)
Lot Size
1,400 SQFT
Type
Townhouse
Year Built
1943
Style
Straight Thru
School District
The School District of Philadelphia
County
Philadelphia County

Listed By

Samantha Vasaturo, Coldwell Banker Realty
Bought with
Malcolm Noel Harvard, BHHS Fox & Roach-Art Museum
Source
BRIGHT IDX
Last checked May 12 2026 at 9:40 PM GMT+0000
Bathroom Details
  • Full Bathroom: 1
  • Half Bathroom: 1
Stories
  • 3
Living Area
  • 1,542 sqft

Listing Price History

Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Aug 04, 2022
Price Changed
$349,900
-3%
-$9,900
Aug 02, 2022
Price Changed
$359,800
0%
-$100
Jul 21, 2022
Price Changed
$359,900
-1%
-$5,100
Jul 12, 2022
Price Changed
$365,000
-3%
-$10,000
Jun 29, 2022
Price Changed
$375,000
-3%
-$10,000